Käyttäjäkohtaiset keskustelut > Viheraho

Videotarjontaa ..... Youtuben sensuuri

(1/21) > >>

Viheraho:
Youtube katsoi videon kaljaa kaljaa kaljaa sääntöjen vastaiseksi ja pisti 2 viikkoa bannia.
Onneksi tuo ei ole ainut jako palvelu maailmassa joten ei sillä niin väliä.
tällä välin käytämme

http://vimeo.com/user3262312


http://www.break.com/user/viheraho


Molempiin paikkoihin tullaan lisäämään sensuroitu video.





Tilisi seuraavat videot on poistettu käytöstä YouTuben yhteisön sääntöjen rikkomisen vuoksi:


...

* kaljaa kaljaa kaljaa (Pasiradio perjantaisin) - (pasiviheraho)

Ei tunnu reilulta, että et saa näyttää videotasi vain sen takia, että katsojat voisivat matkia sitä. Me katsomme kuitenkin asiattomaksi sisällön, joka on tarkoitettu yllyttämään väkivaltaan tai houkuttelemaan vaarallisiin, laittomiin toimiin, joissa voi saada vakavan fyysisen vamman tai jopa kuolla. Tämä tarkoittaa sitä, että et saa julkaista videoita, joissa on ikävää sisältöä, kuten eläinrääkkäystä, huumeiden väärinkäyttöä, alaikäisten juopottelua ja tupakointia tai pommin tekemistä. Näiden kuvaamisen tulee olla asiasta tiedottamista tai dokumenttia varten, eivätkä ne saa olla suunniteltuja auttamaan toisia tekojen matkimisessa tai houkutella toisia matkimaan tekoja.

Tilisi on rikkonut yhteisön sääntöjä jo toisen kerran kuuden kuukauden aikana. Tämän vuoksi tilillä ei voi toistaiseksi lisätä uutta sisältöä YouTubeen. Oikeus lisätä uutta sisältöä palautetaan kahden viikon kuluttua tämän viestin kuittaamisesta. Lue YouTuben yhteisön säännöt ja noudata niitä, sillä myöhemmät sääntörikkomukset voivat johtaa tilisi tai tiliesi lopettamiseen.

Vastaanotettu: 20.08.2010

Viheraho:
http://vimeo.com/14300137

Tuossa poistettu video .
Pitäähän internetissä sisältöä olla.

Lossi:
Hyvänen aika, eli siis tuuppiin ei tule mitään kokonaiseen kahteen viikkoon.. Mitenhän sitä nyt pärjäillään. Onneksi sentään on nuo kaksi muuta palveluntarjoajaa. Täytyy toivoa että niiden käyttö sujuu yhtä mutkitta kun perinteisen tuben. Tulee varmaan olemaan monelle pitkä tuo kaksi viikkonen.

oikan:

--- Lainaus käyttäjältä: Viheraho - Elokuu 20, 2010, 20:10:19 ip ---Youtube katsoi videon kaljaa kaljaa kaljaa sääntöjen vastaiseksi ja pisti 2 viikkoa bannia.

--- Lainaus päättyy ---

aika sairasta. mikähän se toinen rikkomus muka oli?

otatko videoita kuitenki nyt 2 viikon aikana ja tumppaat ne vasta kun banni on ohi?

Viheraho:

--- Lainaus käyttäjältä: oikan - Elokuu 20, 2010, 21:22:54 ip ---
--- Lainaus käyttäjältä: Viheraho - Elokuu 20, 2010, 20:10:19 ip ---Youtube katsoi videon kaljaa kaljaa kaljaa sääntöjen vastaiseksi ja pisti 2 viikkoa bannia.

--- Lainaus päättyy ---

aika sairasta. mikähän se toinen rikkomus muka oli?

otatko videoita kuitenki nyt 2 viikon aikana ja tumppaat ne vasta kun banni on ohi?

--- Lainaus päättyy ---

eka oli kun testasin korttia siinä vilahti puolensekunnin ajan kait paljasta pintaa tai siutten se syy oli kun esittelin vanhoja lehtiä jossa taisi olla playboysn kansilehti.
mielivaltaista menoa.
vimeo palvelee.pitää sinne alkaa säätäämään noita videoita kyllä noi käyttäjät sinne alkaa tulemaan.
Ja tosiaan ne vain vilahti.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Siirry pois tekstitilasta