Kannatan uutta osiota.
Ennen oli huuto.netin säännöissä että ei saa muilla foorumeilla mainostaa, mutta ei sellaista sääntöä enää löydy mistään. Ovat kai huomanneet että sananvapaus koskee heitäkin.
Luulisi että business kukoistaa kun linkkejä on muillakin foorumeilla. JA ei tarvi lukea jos ei halua - kun on oma alue.
Huuto.net on kyllä sellainen kukkahattutäti paikka että ei paremmasta väliä. Mitään erikoista tuolla ei voi myydä. Sääntöjä soveltavat tämän kiltin yhteiskunnan mukaisesti. Miksi esim. tupakkatuotteita ei saa myydä? Miksi e-savukkeeni ilmoitus poistettiin vaikka kyseessä ei ole tupakkatuote? No siksi kun olin "vahingossa" laittanut e-mail-osoitteeni ilmoitukseen ja se on kielletty. E-savuke meni kuitenkin kaupaksi myöhemmin kun sain yhteydenoton tuohon edellämainittuun osoitteeseen.

"Kohteen kuvauksen on oltava lakien ja
hyvien tapojen mukainen."
"Huuto.netin ylläpito varaa itselleen oikeuden
tulkita ja laajentaa tätä luetteloa ja myös tarvittaessa kieltää sellaisen tuotteen myyminen, jota tällä listalla ei ole mainittu."